Narodil jsem se v rodině skvělého radioamatéra a táty Jardy  OK2BEN. Ale i přes tátovu snahu, brát mě na radioamatérské  akce, jsem tohoto koně tenkrát neosedlal. Ani když ztichnul jeho klíč, tak mne tento kůň nelákal. Postupem času mne začal zajímat dálkový příjem na VKV hlavně  kvůli muzice, kterou hrála malá regionální rádia. Najednou jsem  byl rád, že slyším víc než běžní posluchači rozhlasu. V té době mě naštěstí při příležitosti nově zbudované klubovny oslovili členové místního radioklubu, abych se přišel mezi ně podívat. Já se přišel podívat poprvé, podruhé... ...a bylo to. Vzali mne mezi sebe a předávali zkušenosti a rady, které mi už táta předat nemohl. Najednou mi byl poslech na VKV málo. Pořídil jsem si přijímač s KV pásmy, možností příjmu SSB SONY ICF-SW 7600G a začal poslouchat vzdálené rozhlasové stanice, později volmety a nakonec i radioamatéry. Najednou mi začalo vadit, že do toho nemažu "kecat" a po roce od první návštěvy radioklubu jsem se odhodlal ke zkouškám na ČTÚ.

Radioamatérskou koncesi jsem získal v roce 2000 přesně v den, kdy to bylo 8 let, co ztichnul tátův klíč. Nakonec se mi podařilo získat i volačku po tátovi. To mne potěšilo nejvíc a věřím,že tátu na obláčku taky.

Nyní jezdím závody hlavně na KV, na VKV rozdávám alespoň bodíky ostatním, snažím se získávat diplomy, v rámci možností dělat DXy a věnovat se činnosti v radioklubu. Nejsem žádný super závodník a lovec DXů, ale mám z těchto aktivit radost. Při této činnosti se dokážu perfektně odreagovat od každodenních starostí a snad dělám radost i tátovi, který se na nás z obláčku dívá.

Za velkou podporu vděčím hlavně členům našeho radioklubu OK2KFK, kteří mne přijali mezi sebe jako sobě rovného.